Yeni Hastane Binasının Açılışı Yapıldı
 
 
 

Son yıllarda sağlık hizmetlerinde gerçekleştirilen yapısal değişiklikler ve yatırımlarla sağlık hizmetlerine erişim ile ilgili sorunlar tarihe karışmış ve halkımıza son derece modern ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunulmaya başlanmıştır.

İlçemizde de uzun yıllardan bu yana hizmet veren eski hastane binamız her alanda gelişen ve büyüyen Biga’mıza yeterli hizmeti verememekteydi. Bu noktadaki ihtiyaç ta açılışını gerçekleştirdiğimiz yeni hastane binamız ile artık ortadan kalkmaktadır.

Açılışı gerçekleştirilen Biga Devlet Hastanemiz, sunmuş olduğu konforlu, kaliteli, modern cihaz ve ekipmanları ve güleryüzlü ekibiyle sadece Biga ilçemize değil aynı zamanda bölge ilçelerimizden gelen vatandaşlarımıza da hizmet verecektir.

Açılışını gerçekleştirilen hastane binamızın verdiği talimatlarla gerçekleşmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Başbakanımız sayın Binali YILDIRIM’a ve Sağlık Bakanımız sayın Dr. Ahmet DEMİRCAN’a teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca ilçemizde gerçekleştirilen her türlü yatırımın takip ve koordinasyonunu sağlayarak bizlere maddi ve manevi destek sağlayan sayın Valimiz Orhan TAVLI’ya, bu yatırımların programa alınmasında ve gerçekleşmesinde katkıları olan AK Parti grup başkanvekili sayın Bülent TURAN’A, milletvekilimiz Ayhan GİDER’e ve şükranlarımızı sunuyorum. 
Hastanenin yapımında emeği geçen tüm çalışanlara ve arsa bağışı yaparak bu eserin ortaya çıkmasında katkıda bulanan hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyor burada tedavi görecek tüm hastalara Allah'tan acil şifalar dileyerek Hastanemizin Biga’mıza, İlimize ve sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum.