ŞEHİT KAYMAKAM KÖPRÜLÜ HAMDİ BEY TÖRENLERLE ANILDI

 

Kurtuluş Savaşı Kahramanı Kaymakam Köprülü Hamdi Bey, şehit edilişinin 98. yılında İlçemizde törenlerle anıldı.

 

Biga Şehitliğinde düzenlenen anma programına Kuran’ı Kerim’in okunmasıyla başlayan Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla son buldu.Daha sonra Biga Şehitliğindeki törenin ardından Hamdibey Mahallesinde Kuvayı Milliye kahramanı Köprülü Hamdi Beyin heykelinin önünde tören düzenlendi.


Burada bir konuşma yapan Kaymakamımız Mustafa CAN konuşmasında, " Kuvayi Milliye’nin liderlerinden olan Hamdi beyin ölümünün 98. yıl dönümünü anmak için toplanmış bulunuyoruz. Köprülü Hamdibey gerçek bir vatanseverdir. Vatansever olarak savaştı ve savaşarak şehit oldu. İstiklal mücadelesindeki azim ve kararlılığı hepimize örnek olmalıdır. Bu birlik ve beraberliğe hepimizin ihtiyacı vardır. Şüphesiz vatanın bağımsızlığı için Şehit olmaktan kaçınmayan Hamdi Bey milli mücadelecilere de örnek olarak sonsuza kadar kalbimizde yaşayacaktır. Hamdi Bey bir saniye bile tereddüt etmeden bu vatan uğruna canını malını feda etmekten çekinmeyen çok değerli, Vatan evlatlarımıza ve Aziz milletimize hizmet etmek boynumuzun borcudur. Suriye’de, Irakta terör örgütlerine karşı ordumuz, askerimiz güvenlik güçlerimiz Savaş yapıyorlar, mücadele ediyorlar ve bu hainlere hak ettiği cezayı veriyorlar. Gerek Afrin de gerek sınır ötesinde yapılan bütün operasyonlarda şehit olan tüm askerlerimize, güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ve yine bu anlamlı gün vesilesiyle Köprülü Hamdibey ve arkadaşları başta olmak üzere Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını vatanı milleti bayrağı uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlık sıhhat uzun ömürler diliyorum" dedi.

 

Konuşmanın ardından Şehit Kaymakam Hamdibey Adına Liseler arası düzenlenen Kompozisyon yarışmada dereceye giren Öğrencilere ödüller verilerek tören noktalandı.