KAYMAKAMIMIZ MUSTAFA CAN'ın 
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI
 

TBMM'nin açılışının 99. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bayram olarak kutlayan çocukların sevincini ve heyecanını paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayım. 
TBMM'nin, 23 Nisan 1920'de açılmasıyla Türk tarihinde yeni dönem başlamış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde sürdürülen istiklal mücadelesinin, vatanın işgallerden kurtarılması ve Cumhuriyetin ilan edilmesiyle hedefine ulaşmıştır. Mustafa Kemal Atatürk bu günü ayrıca tüm dünya çocuklarına armağan etmiş ve milletçe çocuklara verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni en güzel şekilde ortaya koymuştur. Çocuklar ülkemizin bugünü, geleceği, umududur.Türkiye'yi 2023 hedefine, 2053 ve 2071 vizyonuna ve aydınlık yarınlara taşıyacak olanlarda çocuklardır. 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, istiklal savaşımızın bütün kahramanlarını ve vatanımız, egemenliğimiz, bayrağımız ve kutsal değerlerimiz için canlarını seve seve feda eden Şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.

Mustafa Can
Biga Kaymakamı