Kaymakamımız Mustafa CAN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı
 

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla başlayıp, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesinin, aziz milletin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle hiçbir engel tanımayacağını tüm dünyaya bir ilanıdır.

Bağımsızlığını koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, her yaştan vatandaşıyla bir kahramanlık destanı yazan aziz milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ardından muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için aynı şuurla mücadelesini sürdürmektedir.

İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs’ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyulan güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir.

Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Gençliği, Türkiye’nin uygarlık yolunda duraksamadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kahraman şehit ve gazilerimizi saygıyla, şükranla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

 

Mustafa CAN
Biga Kaymakamı