Kaymakamımız Mustafa CAN'ın 18 Eylül Biga'nın Kurtuluş Yıl Dönümü Mesajı
 

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz.

Düşman işgali altında kadını, erkeği ve çocuğuyla çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık gösterilerek kutsal vatan topraklarının bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan Biga’lı şehitlerimizi ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyoruz.

Her biri bağımsızlık destanı yazacak geçmişe sahip olan bu kahramanlar, yaptıkları ile yaşadıkları dönemin ötesine geçmeyi başararak, milli ve manevi değerlerine olan yürekten bağlılıklarıyla tüm dünyaya güçlü bir birliktelik mesajı vermişlerdir. Bağımsızlık yolunda gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz, bütün sıkıntılara göğüs germiş ve bizlere bu güzel vatanı bırakmışlardır. Böyle bir ecdadın torunları olan bizlere düşen görev, ecdadımızın kutsal emaneti olan şehrimizi ve ülkemizi millet şuuruyla korumak, her alanda kalkınmış ve müreffeh yarınlara taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı uğuruna fedakârca savaşan tüm kahraman şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise saygı ve minnetle anıyorum.

 

Mustafa CAN 
Biga Kaymakamı